• TRYSZCZYN ul. Rekreacyjna 2
    86-011 Wtelno gmina Koronowo

Obowiązek zgłoszenia Deklaracji dotyczącej źródeł ciepła i źródeł spalania paliw

Po rozpoznaniu  okazało się, że zachodzi obowiązk złożenia deklaracji przez działkowców u których w altanach są zainstalowane bojlery ogrzewające wodę, a także jest trwałe zamontowane ogrzewanie np. kominek, piecyk typu koza lub ogrzewacze elektryczne.  Stowarzyszenie Ogrodowe ani ROD nie uczestniczy, ani nie pośredniczy w zgłoszeniu deklaracji.

Zgłoszenie lub zaniechanie wysłania deklaracji jest indywidualną sprawą działkowca. 

W dostępnych publikacjach znajdujdziecie państwo następujące uzasadnienie obowiązku.

Na podstawie Ustawy o wspieraniu termomodernizacji i remontów oraz centralnej ewidencji emisyjności budynków (t.j. Dz.U. 2022 poz. 438) każdy właściciel budynku (altany)  jest zobowiązany złożyć Deklarację dotyczącą źródeł ciepła i źródeł spalania paliw do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków, prowadzoną przez Główny Urząd Nadzoru Budowlanego, dotyczącą rodzaju i liczby eksploatowanych źródeł ciepła lub źródeł spalania paliw oraz o ich przeznaczeniu i wykorzystywanych w nich paliwach w terminie do 30 czerwca br. 

Dla ułatwienia poniżej poniżej publikowany jest wzór wypełnienia deklaracji Formularz B który jest dostępny w interecie.

Download (PDF, 530KB)

Zgodnie z art. 27d ust. 2 powyżej wspomnianej Ustawy   Deklarację dotyczącą źródeł ciepła i źródeł spalania paliw można złożyć przez internet na stronie https://ceeb.gov.pl/ lub https://zone.gunb.gov.pl/, logując się za pomocą profilu zaufanego, e-dowodu lub przez bank. Osoby, które nie są w stanie skorzystać z tej formy, mogą wypełnić deklarację w formie papierowej i dostarczyć ją na Biuro Podawcze Urzędu Miejskiego w Koronowie lub wysłać listem.   Złożenie deklaracji drogą mailową nie spełnia powyższych warunków.   

Leave a Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

AllEscort