• TRYSZCZYN ul. Rekreacyjna 2
    86-011 Wtelno gmina Koronowo

Opłaty ogrodowe do zapłacenia we wrześniu

Zgodnie z obowiązującym terminarzem opłat w miesiącu wrześniu należy  opłacić pozostałe należności ogrodowe które uwzględniają opłatę inwestycyjną za bramy, a także zużytą energię elektryczną.

W tabeli „Wykaz należności działkowców”  podane jest aktualne saldo należności dla każdej działki, które uwzględnia wszystkie naliczone opłaty ogrodowe, koszt energii elektrycznej oraz  także wszystkie wpłaty dokonane przez działkowca do dnia 31 sierpnia 2023.

Odczyty liczników energii elektrycznej są wykonane na dzień 31 sierpnia 2023.

Tabelę ze zużytą energią elektryczną i naliczoną opłatę należy traktować wyłącznie jako  informację  i nie należy jej opłacać oddzielnie, jest bowiem uwzględniona w saldzie.

Zgodnie z Ustawą z dnia 7 października 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców energii elektrycznej w 2023 roku, nasz ROD za część zużytej energii elektrycznej otrzymał faktury z ceną wg taryfy obowiązującej na dzień 1 stycznia 2022 r,    jednak w limicie 250 kWh obliczonym z iloczynu liczby działek.   Po przekroczeniu tego limitu opłaty energię elektryczną są liczone wg stawek z roku 2023.

Spowodowało to odmienne niż w poprzednich latach rozliczenie energii elektrycznej działkowców, bowiem koszt energii każdej działki jest rozliczony indywidualnie w sposób następujący:

            –   cena za 1kWh  dla zużycia do 250 kWh  wynosi 0,75 zł

            –   cena za 1kWh  po przekroczeniu ustawowego limitu ulgi 250 kWh   wynosi 1,25 zł

W wypadku wątpliwości szczegółowych informacji udzieli Skarbnik podczas dyżurów w soboty w godz. 11.00  – 12.00

Leave a Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.